Naše zásady

Transparentnost

Přejeme si, aby služba ePsycholog nebyla nečitelnou černou skříňkou. Věříme totiž, že pro budování kvalitního odborného prostředí je otevřenost a transparentnost klíčová. Sami se podílíme na řadě výzkumných aktivit a často kritizujeme nedostatečnou transparentnost autorů testů v rámci psychologické diagnostiky.

Proto jsme naše výsledky zveřejnili společně s klíčovými psychometrickými parametry screeningového dotazníku. Zde můžete najít detailnejší popis metody a zcela veřejně dostupný technický manuál s klíčovými parametry dotazníku. Fungování metody je tedy transparentní pro odbornou i laickou veřejnost. Pokud byste však měli jakékoli další otázky, na které vám tyto zdroje neposkytly odpověď, můžete nás kontaktovat zde.

 

Vědecké poznatky

Ve všech stádiích vývoje služby ePsycholog jsme se opírali o vědecké poznatky. Od tvorby a výběru otázek v dotazníku přes analýzu dat až po psaní článků a vývoj tzv. adaptivního testování. Díky němu vám budeme v rámci dotazníku pokládat jen relevantní otázky, které nám poskytnou ty opravdu důležité informace specificky o vašem dítěti.

 

Neustálý vývoj

Všechny aspekty služby ePsycholog chceme neustále vylepšovat. Screeningový dotazník je vytvořen na základě odpovědí více než 2000 rodičů. Každý další vyplněný dotazník nám pomůže vylepšovat algoritmus, na základě kterého metoda funguje. Naprosto zásadní je v tomto ohledu zpětná vazba od vás. Pokud na základě výsledků z dotazníku navštívíte odborníka, budeme vděční, když nám poskytnete závěr z vyšetření (odkaz na zpětnovazební dotazník najdete po přihlášení ve vašem účtu).

Databáze pomoci je pravidelně kontrolována a doplňovaná o nové organizace či konkrétní specialisty. Stejně tak se zvětšuje počet tematických článků. Platí přitom, že u každé oblasti naší služby uvítáme vaši zpětnou vazbu. Víte o neziskové organizaci, která nám chybí v databázi pomoci (nebo jste ji možná sami založili)? Nenašli jste mezi články téma, které vás zajímá, nebo odpověď na otázku, která vás trápí? Ozvěte se nám zde, budeme moc rádi. 

 

Důsledná ochrana osobních údajů

Uvědomujeme si, že informace, které nám v odpovědích na otázky dotazníku poskytujete, jsou citlivé a podle toho s nimi nakládáme. Naše databáze s daty jsou profesionálně zajištěny proti potenciálním útokům z venčí. Zpracování a ochrana veškerých údajů, které nám poskytnete, probíhá v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů Evropské unie (GDPR). Při využívání naší služby vás však prosíme o to, abychom mohli data v anonymizované podobě využít pro účely dalších analýz za účelem výzkumné publikace, prezentace na vědeckých konferencích či zdokonalení screeningového dotazníku.  Můžete nicméně kdykoliv požádat o smazání veškerých vašich dat, stačí nás kontaktovat zde. Více informací o GDPR najdete zde.

 Kontaktujte nás

ePsycholog online s.r.o.
IČO: 05305357
Vřesinská 2371/33, 708 00 Ostrava - Poruba
Společnost je vedena u Krajského soudu v Ostravě, spisová značka: C 67017
email:  info@epsycholog.cz